100% рачно Истури Елегантен Коси свеќи - Кина Litbright свеќа (Shijiazhuang)
Litbright свеќа (Shijiazhuang) копродукции, ООД

100% рачно Истури Елегантен Коси Свеќи

Краток опис:

Основни информации Модел бр .: ZG10-12H Тип: Заострените Материјал: парафински восок Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација Функција: Осветлување Боја: мулти-обоени Вкус: неароматен Горење Време: 8H обработка: Машини Дополнителни информации Пакување: целофан кутија продуктивност: 60 тони Бренд: Litbright Транспорт: Океан, земја, воздух Место на потекло: Кина Набавка Способност: 3 × 20 "сертификат FCL: МСС BSCI BV 100% Handpoured домот светлинка свеќи додадете. ..


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации

  Модел бр .: ZG10-12H

  Тип: Пенасти

  Материјал: парафински восок

  Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација

  Функција: Осветлување

  Боја: мулти-обоени

  Вкус: неароматен

  Гори Време: 8H

  Обработка: Машини

  Додатни информации

  Пакување: кутија целофан

  Продуктивност: 60 тони

  Бренд: Litbright

  Транспорт: Океан, земја, воздух

  Место на потекло: Кина

  Набавка Способност: 3 х 20 'FCL

  Сертификат: МСС BSCI Б.В.

  100% Handpoured домот светлинка свеќи додадете софистицираност на било која страна. Ние правиме нашите неароматен стеснувања во широк спектар на живи бои, не заборавајте да се координираат со вашата трпезарија, дневна соба или кујна. Поради природата на процесот на брцнувајќи вклучени во правењето на светлинка свеќи, база големина може да се разликуваат. Свеќата shaper и / или восочни свеќи монтери може да биде потребно да се обезбеди добро се вклопуваат во стандард носител. Без чад. Овие миризливи свеќници горат исклучително долго време и има солидна боја на целиот пат низ. 

  Основни детали

  • Тип: светлинка свеќа
  • Материјал: парафински восок, парафински восок
  • Тема: Relighting свеќа, Relighting
  • Боја: мулти-обоени, мулти-обоени
  • Облик: Стап
  • Рачен: Не
  • Употреба: верски активности
  • Земја на потекло: Хебеј, Кина (континентална)
  • Името на брендот: Litbright
  • Број на моделот: Коси свеќа
  • На производот: Коси свеќа
  • Употреба: верски активности
  • Мирис: Не-миризлива
  • Користење на логото: Клиенти Желба
  • Бренд: Litbright
  • Бесплатен примерок: Достапен
  • Изглед: Стап

  Пакување и испорака

  Детали за пакување: ПВЦ кутија со картони или според клиент барање
  Испорака Детална: со 35 дена по добиете вашиот претплатата или оригинални L / C
  Пакување и испорака

  Пакување: во ПВЦ кутија со картонска амбалажа или во согласност со барањата на клиентите

  Испорака: Во рок од 35days по добивате вашата prpayment оригинален или L / C по видување

  нашите услуги

  Logo корисници: Прифатливи
  Промена на материјал: боја, форма, изградба: Прифатливи
  Општи инспекција за одредување на пред пакување 
  Трето инспекција партија: Прифатливи

  Контрола на квалитетот:
  Сите производи мора да одат througu пет проверки пред manufacturcing процес
  Revelant проверка материјал пред производство 
  целосна проверка по секој индивидуален процес finshed 
  целосна проверка по производството половина направено
  Sprots провери по производство спакувани пред превозот

  Гаранција:

  interestes купувачи може да биде целосно загарантирана
  Секој неисправен производ или квалитетот проблем (покрај оштетување за време на transporation може да се замени во следниот редослед)
  секој производ со недостаток или квалитетот проблем кој предизвика загуби на купувачот може да се надомести во нивниот следен ред.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !