Обоени светла streight свеќа без солзи без чад - Кина Litbright свеќа (Shijiazhuang)
Litbright свеќа (Shijiazhuang) копродукции, ООД

Обоени светла streight свеќа без солзи нема чад

Краток опис:

Основни информации Модел бр .: G75C-0450H Тип: вотивни Материјал: парафински восок Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација Функција: Осветлување Боја: мулти-обоени Вкус: неароматен Големина: 7 * 10cm Време на горење: 8H обработка: Машини Дијаметар: 2.1cm: Висина: 24.5cm Дополнителни информации пакување: кутија за пакување продуктивност: 30tons дневно Бренд: Litbright Транспорт: Океан, земја, воздух, DHL, TNT Место на потекло: Кина Набавка Способност: 3 × 20'fcl сертификат ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации

  Модел бр .: G75C-0450H

  Тип: вотивни

  Материјал: парафински восок

  Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација

  Функција: Осветлување

  Боја: мулти-обоени

  Вкус: неароматен

  Големина: 7 * 10 см

  Гори Време: 8H

  Обработка: Машини

  Дијаметар: 2.1cm: Висина: 24.5cm

  Додатни информации

  Пакување: кутија за пакување

  Продуктивност: 30tons дневно

  Бренд: Litbright

  Транспорт: Океан, земја, воздух, DHL, TNT

  Место на потекло: Кина

  Набавка Способност: 3 × 20'fcl

  Сертификат: BSCI Б.В.

  Мулти-обоени светла свеќи на големо

  Нашите производи се извезуваат во Африка, Блискиот Исток, Централна и Јужна Америка, Азија, некои европски земји, како што се Нигерија, Конго, Ангола, Намибија, Гвинеја, Гана, Бенин, Камерун, Судан, Либан, Јемен, Јужна Африка, Зимбабве, Гамбија, Сенегал, ... Пакистан, Израел, Турција, Хаити, Костарика, и др повеќе од осумдесет земји.                      

  Ние соработуваме со Walmart, Јапонија Daiso, Кореја Daiso и други големи клиенти.

  Основни детали

  • Тип: Уметност свеќа
  • Материјал: парафински восок
  • Тема: долго време горење
  • Боја: бела
  • Облик: Стап
  • Рачен: Да
  • Употреба: Дома Декорација
  • Земја на потекло: Хебеј, Кина (континентална)
  • Името на брендот: litbright
  • Број на моделот: BG-свеќа
  • Сертификат: CE ROHS

  Пакување и испорака

  Детали за пакување:  6pcs / 30/40 / 50cello
  Испорака Детална: во рок од еден месец
   

  Опис на производот

  Име: Светла свеќа

  Тежина: 10g, 12g, 20g, 22g, 23G, 25G, 28G, 30g, 32g, 35g, 40г, 45г, 50g, 55g, 60g, 75g, 80g, 85g, 90g, 95g, 100g, итн

  Пакување: целофан, пластика торба, кутија, крафт хартија 

  Суровина: парафински восок, стеаринска киселина

  Висока точка на топење: 58 ° C - 60 ° C

  нашите услуги

  1. примерок на располагање

  2. OEM прифатени

  3. Производство аранжман информираме во време

  Информации за претпријатието

  Litbright свеќа Фабрика е основана во деведесеттите години минатиот век. Како производител со една фабрика во Кина, ние имаме повеќе од 10 години на свеќи извоз. Нашата фабрика површина е околу 48.000 квадратни метри и ние сме еден од најголемите производители на свеќа во Хебеј. Имаме над 800skilled работници и капацитет за производство на 40 technicians.Our: 4 × 20 'контејнери / ден. Овие елементи се со добар квалитет и напредни дизајни, кои се многу популарни меѓу корисниците. Нашите производи се извезуваат во Америка, Европа, Африка и Австралија, итн повеќе од осумдесет земји.

  Нашите главни производи се:

  апарати за свеќи, далечински контрола беспламена предводена свеќа, свеќа во стаклена тегла, светла свеќи, Tealight свеќи, столб свеќи, подарок свеќи, свеќи, еврејски свеќи, топката свеќи, свеќа свеќи, вотивни свеќи

  Обоени светла свеќа за домаќинство


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !