Обоени домаќинство свеќа одлуки материјали - Кина Litbright свеќа (Shijiazhuang)
Litbright свеќа (Shijiazhuang) копродукции, ООД

Обоени домаќинство свеќа одлуки материјали

Краток опис:

Основни информации Модел бр .: G30S-0865B Тип: вотивни Материјал: парафински восок Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација Функција: Осветлување Боја: мулти-обоени Вкус: неароматен Големина: 7 * 15cm Време на горење: 4H обработка: Машини Дијаметар: 1.5cm: Висина: 20см Дополнителни информации пакување: целофан или shrinked пакување продуктивност: 26 тони дневно Бренд: Litbright Транспорт: Океан, земја, воздух Место на потекло: Кина Набавка Способност: 3 × 20'fcl стр ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации

  Модел бр .: G30S-0865B

  Тип: вотивни

  Материјал: парафински восок

  Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација

  Функција: Осветлување

  Боја: мулти-обоени

  Вкус: неароматен

  Големина: 7 * 15cm

  Гори Време: 4H

  Обработка: Машини

  Дијаметар: 1.5cm: Висина: 20см

  Додатни информации

  Пакување: целофан или shrinked пакување

  Продуктивност: 26 тони дневно

  Бренд: Litbright

  Транспорт: Океан, земја, воздух

  Место на потекло: Кина

  Набавка Способност: 3 × 20'fcl дневно

  Сертификат: BV BSCI MSDS

  спецификации

  LITBRIGHT капацитет на производство: 4 × 20 "на бели свеќи домаќинство дневно. 
  Брза испорака време 
  долго време на согорувањето 

  1) Чиста боја 
  2) Долгорочна гори време 
  3) долг период на чување 
  4) Тежина: 7g, 11g, 20g, 22g, 25g, 28g, 30g, 35g, 38g, 40г, 45г, 48g, 50g, 55g, 62g, 70g, итн
  5) Различни пакување на располагање  
  6) може да се користи сопствен бренд на клиентите.
  Ние може да произведуваат свеќа според вашите спецификации.

  Мулти-обоени домаќинство свеќи за декорација, Нашите карактеристики се dripless, без чад, без мирис, висока точка на топење (58 ° C-60 ° C). Нашите домаќинство свеќи имаат многу различни grammers и многу различни големини, grammers се од 7g на 100 грама, со дијаметар од 1.1cm до 2,5 см. 


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !