Памук фитил и paraffine восочни свеќи - Кина Litbright свеќа (Shijiazhuang)
Litbright свеќа (Shijiazhuang) копродукции, ООД

Памук фитил и paraffine восочни свеќи

Краток опис:

Основни информации Модел бр .: G75-0450H Тип: Заострените Материјал: парафински восок Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација Функција: Осветлување Боја: бела Вкус: неароматен Големина: 7 * 10 см гори Време: 8H обработка: Машини различни големини: Добар квалитет Дополнителни информации Пакување: кутии за пакување на продуктивноста: 30 тони дневно Бренд: Litbright Транспорт: Океан, земја, воздух Место на потекло: Кина Набавка Способност: сертификат FCL 3 × 20 ': CE BSCI Ou ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации

  Модел бр .: G75-0450H

  Тип: Пенасти

  Материјал: парафински восок

  Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација

  Функција: Осветлување

  Боја: бела

  Вкус: неароматен

  Големина: 7 * 10 см

  Гори Време: 8H

  Обработка: Машини

  Различни големини: Добар квалитет

  Додатни информации

  Пакување: кутии за пакување

  Продуктивност: 30 тони дневно

  Бренд: Litbright

  Транспорт: Океан, земја, воздух

  Место на потекло: Кина

  Набавка Способност: 3 х 20 'FCL

  Сертификат: CE BSCI

  Нашата еден материјал е 100% парафински восок другиот е 70% парафински восок и 30% дланка масло. Нашите главни производи вклучуваат големо белиот столб свеќи, мулти-обоени домаќинство свеќи за декорација, бело светло свеќи, мулти-обоени светла свеќи, бело fluted свеќи, мулти-обоени fluted свеќи, бела свеќа свеќи, мулти-обоени светлинка свеќа. Нашите свеќи се направени од најдобрите суровина, овие елементи се со добар квалитет и напредни дизајни, кои се популарни меѓу корисниците. 

   

  Litbright свеќа Фабрика е основана во деведесеттите години минатиот век. Како производител со една фабрика во Кина, ние имаме повеќе од 10 години на свеќи извоз. Нашата фабрика површина е околу 48.000 квадратни метри и ние сме еден од најголемите производители на свеќа во Хебеј. Имаме над 800skilled работници и 40 техничари. Нашиот производен капацитет: 4 × 20 'контејнери / ден. Овие елементи се со добар квалитет и напредни дизајни, кои се многу популарни меѓу корисниците. Нашите производи се извезуваат во Америка, Европа, Африка и Австралија, итн повеќе од осумдесет земји.

   

  Основни детали

  • Тип: Уметност свеќа
  • Материјал: парафински восок
  • Тема: долго време горење
  • Боја: бела
  • Облик: Стап
  • Рачен: Да
  • Употреба: Дома Декорација
  • Земја на потекло: Хебеј, Кина (континентална)
  • Името на брендот: litbright
  • Број на моделот: BG-свеќа
  • Сертификат: CE ROHS

  Пакување и испорака

  Детали за пакување:  6pcs / 30/40 / 50cello
  Испорака Детална: во рок од еден месец
   
  Опис на производот

  Име: Светла свеќа

  Тежина: 10g, 12g, 20g, 22g, 23G, 25G, 28G, 30g, 32g, 35g, 40г, 45г, 50g, 55g, 60g, 75g, 80g, 85g, 90g, 95g, 100g, итн
  Пакување: целофан, пластика торба, кутија, крафт хартија 

  Суровина: парафински восок, стеаринска киселина

  Висока точка на топење: 58 ° C - 60 ° C

  нашите услуги

  Logo корисници: Прифатливи
  Општи инспекција за одредување на пред пакување 
  Трето инспекција партија: Прифатливи 
  Секој неисправен производ или квалитетот проблем (покрај оштетување за време на transporation) може да се замени во следниот ред.
  секој производ со недостаток или квалитетот проблем кој предизвика загуби на купувачот може да се надомести во нивниот следен ред.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !