Фестивалот декоративни миризлива и обоена Tealight свеќи - Кина Litbright свеќа (Shijiazhuang)
Litbright свеќа (Shijiazhuang) копродукции, ООД

Фестивалот декоративни миризлива и обоена Tealight Свеќи

Краток опис:

Основни информации Модел бр .: JC14Z-28P Тип: Чај Светлина Материјал: парафински восок Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација Функција: Осветлување Боја: мулти-обоени Вкус: Овошје Време на горење : 4.5H обработка: Пополнување Дијаметар: 3.7cm: Должина: 1,7 см Дополнителни информации пакување: ПВЦ кутија за пакување продуктивност: 30 тони Бренд: Litbright Транспорт: Океан, земја, воздух Место на потекло: Кина Набавка Способност: 3 × 20 'FCL сертификат : Б.В. BSCI Ова Tealight ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации

  Модел бр .: JC14Z-28P

  Тип: чај светлината

  Материјал: парафински восок

  Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација

  Функција: Осветлување

  Боја: мулти-обоени

  Вкус: овошје

  Гори Време: 4.5H

  Обработка: Пополнување

  Дијаметар: 3.7cm: Должина: 1,7 см

  Додатни информации

  Пакување: ПВЦ кутија за пакување

  Продуктивност: 30 тони

  Бренд: Litbright

  Транспорт: Океан, земја, воздух

  Место на потекло: Кина

  Набавка Способност: 3 х 20 'FCL

  Сертификат: BV BSCI

  Ова Tealight свеќа има две производство вештини, еден се истури, а другата е притиснато. Ние може да произведе grammers од 8g да 50g, Ако треба, ние може да се произведуваат во зависност од вашите барања. Ние ги користиме само најдобрите сите природни восок мешавина за почиста, веќе гори со етерично масло врз основа мириси идеален за секое патување. Нашите премија Tealight свеќи создаде мирисна амбиент и додадете допир на стил во која било партија или посебен повод. Исто така, постојат неколкугодишен бои за вас изборот. 

  Основни детали

  • Тип: чај светлината
  • Материјал: парафински восок
  • Тема: Миризлива
  • Боја: бела
  • Облик: столб
  • Рачен: Да
  • Употреба: Дома Декорација
  • Земја на потекло: Хебеј, Кина (континентална)
  • Името на брендот: Litbright
  • Број на моделот: JZ1218S
  • мирис: ванила грав

  Пакување и испорака

  Детали за пакување: 18pc во една ПВЦ кутија, 100pvc во еден картон
  Испорака Детална: во рамките 40days по приемот на депозит
  Опис на производот

   миризливи чај светлината свеќа во јасна чаша 

  Тежина: 12g / PC;

  пакување: 18pc / ПВЦ box.100pvc кутија / ЦТН

  суровина: 70% парафински восок + 30% стеаринска киселина

  OEM е на располагање;

  начин на плаќање: 30% T / T во однапред, биланс против копија на B / L

  Пример: во рок од една недела

  нашите услуги

   добар квалитет

  брза испорака 

  долго време горење

  конкурентна цена


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !