Брегот на Слоновата Преместување Фитил светилката вотивни свеќи сет - Кина Litbright свеќа (Shijiazhuang)
Litbright свеќа (Shijiazhuang) копродукции, ООД

Брегот на Слоновата Преместување Фитил светилката вотивни свеќа во собата

Краток опис:

Основни информации Модел бр .: LZ-Y80131823-YBP Тип: ЛЕР свеќа Материјал: парафински восок Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација Функција: Осветлување Боја: мулти-обоени Вкус: неароматен големина: 8 * 20см Горење Време: 4H обработка: мувла тајмер: Далечинско управување Инфо пакување: белата кутија ПВЦ кутија за пакување продуктивност: 30 тони Бренд: Litbright Транспорт: Океан, земја, воздух Место на потекло: Кина Набавка Способност: 3 × 20 'FCL Серт ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации

  Модел бр .: LZ-Y80131823-YBP

  Тип: LED свеќа

  Материјал: парафински восок

  Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација

  Функција: Осветлување

  Боја: мулти-обоени

  Вкус: неароматен

  Големина: 8 * 20см

  Гори Време: 4H

  Обработка: Мувла

  Тајмер: Далечинско управување

  Додатни информации

  Пакување: белата кутија ПВЦ кутија за пакување

  Продуктивност: 30 тони

  Бренд: Litbright

  Транспорт: Океан, земја, воздух

  Место на потекло: Кина

  Набавка Способност: 3 х 20 'FCL

  Сертификат: CE МСС BV BSCI

  Уживајте во топол сјај на свеќи во комбинација со благотворно звукот на гугање вода. Секој неароматен Аква пламен свеќа фонтана е направен од вистински восок, LED светла, и се карактеризира со висок квалитет на чешмата со сува заштита рок на. Фитил танцува од десно кон лево пламенот е жолта боја. Нашите свеќа е со добар квалитет и прифатлива цена. Добредојдовте на нашата фабрика да се има да се посети и negotation.

  Основни детали

  • Тип: LED свеќа
  • Материјал: парафински восок
  • Тема: Промена на боја
  • Боја: мулти-обоени
  • Облик: цвет
  • Рачен: Да
  • Употреба: Свадби
  • Земја на потекло: Хебеј, Кина (континентална)
  • Името на брендот: litbight
  • Број на моделот: LZY007
  • боја: промена

  Пакување и испорака

  Детали за пакување: 2 парчиња / кутија или белата боја кутија
  Испорака Детална: во рамките 40days по приемот на депозит
   

  Име на производ: 2 парчиња боја се менува предводена беспламена свеќи далечински управувач (сет од 2 свеќи) / тајмер

  големина: 7.5cmx7.5cm;

  материјал: ABS + ВОСОК

  1> .Од за вклучување / исклучување на дното на свеќа

  2> .На свеќа има две начин на светлина: fliker и стабилен кога притиснете го копчето "режим"

  3> .На свеќа бојата се менува автоматски кога ќе притиснете на "мулти-боја"

  4>. 4 или 8 часа тајмер, свеќи автоматски ќе се исклучи по изминатото време

  5.> Кога притиснете го секое едно копче боја, тоа може да се промени 12 бои во вкупно.

  користи 3-AAA батерии (не се вклучени); со 1pcs жолта доведе 12000mcd, PUT1-CR2025 во далечинскиот управувач.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !