Нема солзи нема чад бело fluted свеќа - Кина Litbright свеќа (Shijiazhuang)
Litbright свеќа (Shijiazhuang) копродукции, ООД

Нема солзи нема чад бело fluted свеќа

Краток опис:

Основни информации Модел бр .: G65CL-0625D Тип: Заострените Материјал: парафински восок Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација Функција: Осветлување Боја: бела Вкус: неароматен Големина: 8 * 20см гори Време: 8H обработка: Машини дијаметар; 2.2cm: Должина: 22.5cm Дополнителни информации пакување: shrinked или торба пакување продуктивност: 36tons Бренд: Litbright Транспорт: Океан, земја, воздух, ТНТ UPS DHL земја на потекло: Кина Набавка Способност: 3 × 20'fcl сертификат ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации

  Модел бр .: G65CL-0625D

  Тип: Пенасти

  Материјал: парафински восок

  Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација

  Функција: Осветлување

  Боја: бела

  Вкус: неароматен

  Големина: 8 * 20см

  Гори Време: 8H

  Обработка: Машини

  Дијаметар; 2.2cm: Должина: 22.5cm

  Додатни информации

  Пакување: shrinked или торба пакување

  Продуктивност: 36tons

  Бренд: Litbright

  Транспорт: Океан, земја, воздух, ТНТ UPS DHL

  Место на потекло: Кина

  Набавка Способност: 3 × 20'fcl

  Сертификат: BSCI BV MSDS

  Бело fluted свеќи, мулти-обоени fluted свеќи, бела свеќа свеќи, мулти-обоени светлинка свеќа. Нашата еден материјал е 100% парафински восок другиот е 70% парафински восок и 30% дланка масло. Нашите пакувања се polybag пакување, кутија за пакување, да се смалуваат пакување и амбалажа целофан, ние исто така може да се произведуваат пакувањето според барањата на клиентите. Нашите бои се: бела, црна, зелена, жолта, сина ... било која боја можете да изберете. Нашите карактеристики се dripless, без чад, без мирис, висока точка на топење (58 ° C-60 ° C). Нашите домаќинство свеќи имаат многу различни grammers и многу различни големини, grammers се од 7g на 100 грама, со дијаметар од 1.1cm до 2,5 см. ние би можел да произведе грама, должината на дијаметри и брендот во согласност со барањата на клиентите.  

  Основни детали

  тип:
  осветлување
  материјал:
  парафински восок
  Тема:
  беспламена
  боја:
  Белата
  Облик:
  заострените
  Рачен:
  Да
  Употреба:
  дома декорација
  Место на потекло:
  Hebei Кина (континентална)
  Бренд име:
  LITBRIGHT
  Број на модел:
  CL-свеќа
  големина:
  Дијаметар: 2 см Должина: 27.5cm
  Тежина:
  68
  пакување:
  6pcsX25bags, итн

  Информации за претпријатието

  Litbright свеќа Фабрика е основана во деведесеттите години минатиот век. Како производител со една фабрика во Кина, ние имаме повеќе од 10 години на свеќи извоз. Нашата фабрика површина е околу 48.000 квадратни метри и ние сме еден од најголемите производители на свеќа во Хебеј. Имаме над 800skilled работници и 40 техничари. Нашиот производен капацитет: 4 × 20 'контејнери /day.These предмети се со добар квалитет и напредни дизајни, кои се многу популарни меѓу корисниците. Нашите производи се извезуваат во Америка, Европа, Африка и Австралија, итн повеќе од осумдесет земји.

  Нашите главни производи се:

  апарати за свеќи, далечински контрола беспламена предводена свеќа, свеќа во стаклена тегла, светла свеќи, Tealight свеќи, столб свеќи, подарок свеќи, свеќи, еврејски свеќи, топката свеќи, свеќа свеќи, вотивни свеќи.

  Ние ќе продолжиме со напорите за establsih добри односи со клиенти врз основа на добар квалитет, конкурентна цена и внимателен услуга, добредојде да ја посетите нашата фабрика и да преговараат.

  Име: нажлебени свеќа

  Тежина: 10,12g, 20g, 22g, 23G, 25G, 28G, 30g, 32g, 35g, 40г, 45г, 50g, 55g, 60g, 75g, 80g, 85g, 90g, 95g, 100g, итн

  Пакување: целофан, пластична кеса, кутија, крафт хартија 

  Суровина: парафински восок, стеаринска киселина

  Висока точка на топење: 58 ° C - 60 ° C

  нашите услуги

  1. примерок на располагање

  2. OEM прифатени

  3. Производство аранжман информираме во време


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !