Верските столб бела свеќа - Кина Litbright свеќа (Shijiazhuang)
Litbright свеќа (Shijiazhuang) копродукции, ООД

Верските столб бела свеќа

Краток опис:

Основни информации Модел бр .: G25-0830H Тип: Заострените Материјал: парафински восок Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација Функција: Осветлување Боја: бела Вкус: неароматен Големина: 7 * 10 см гори Време: 8H обработка: мувла Лонг Време на горење: Различни кутии за пакување Дополнителни информации пакување: кутија за пакување продуктивност: 30 тони Бренд: Litbright Транспорт: Океан, земја, воздух Место на потекло: Кина Набавка Способност: 3 × 20 'FCL дневно сертификат : БС ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации

  Модел бр .: G25-0830H

  Тип: Пенасти

  Материјал: парафински восок

  Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација

  Функција: Осветлување

  Боја: бела

  Вкус: неароматен

  Големина: 7 * 10 см

  Гори Време: 8H

  Обработка: Мувла

  Гори долго време: различни кутии за пакување

  Додатни информации

  Пакување: кутија за пакување

  Продуктивност: 30 тони

  Бренд: Litbright

  Транспорт: Океан, земја, воздух

  Место на потекло: Кина

  Набавка Способност: 3 × 20 'FCL дневно

  Сертификат: CE BSCI Б.В.

  Светла свеќи се paraffine восок, тоа е бела боја, се разбира, исто така, може да изберете и други бои. Ние секогаш се 8 парче по кутија 30 кутии по ЦТН, или 50 кутии по ЦТН пакување. Свој бренд е прифатливо. Оваа свеќа се користи за време на вечера, светлината красат вашата соба многу романтично и ќе се релаксираат за време на вашето време за вечера, свеќа постои мирис или без чад. 

  Основни детали

  • Тип: светли свеќа
  • Материјал: парафински восок
  • Боја: бела
  • Облик: Стап
  • Употреба: верски активности
  • Земја на потекло: Тој Беи, Кина (континентална)
  • colur: неколкугодишен

  Пакување и испорака

  Детали за пакување: 6pcsx60box, 8pcs x 30boxes / ЦТН и, исто така, во согласност со клиент бара.
  Испорака Детална: во рок од еден месец

  спецификации

  Капацитет за производство на: 4x20ft / ден 
  имаме многу брзо време на испорака, 
  квалитет и прифатлива цена.        

  Тежина: 10g, 12g, 20g, 22g, 23G, 25G, 28G, 30g, 32g, 35g, 40г, 45г, 50g, 55g, 60g, 75g, 80g, 85g, 90g, 95g, 100g, итн
  Пакување: целофан, пластика торба, кутија, крафт хартија       

  Нашите главни производи се:
  апарати за свеќи, далечински контрола беспламена предводена свеќа, свеќа во стаклена тегла, светла свеќи, Tealight свеќи, столб свеќи, подарок свеќи, свеќи, еврејски свеќи, топката свеќи, свеќа свеќи, вотивни свеќи.

  Ние ќе продолжиме со напорите за establsih добри односи со клиенти врз основа на добар квалитет, конкурентна цена и внимателен услуга, добредојде да ја посетите нашата фабрика и да преговараат.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !