Walmart свеќи за супермаркет со добра цена - Кина Litbright свеќа (Shijiazhuang)
Litbright свеќа (Shijiazhuang) копродукции, ООД

Walmart свеќи за супермаркет со добра цена

Краток опис:

Основни информации Модел бр .: G55-1036H Тип: столб Материјал: парафински восок Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација Функција: Осветлување Боја: бела Вкус: неароматен Горење Време: 8H обработка : Машини Дополнителни информации пакување: целофан или кутија за пакување продуктивност: 60 тони Бренд: Litbright Транспорт: Океан, земја, воздух Место на потекло: Кина Набавка Способност: 3 × 20 "сертификат FCL: Б.В. CE ROHS МСС BSCI домаќинство свеќа е бела колекција. ..


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации

  Модел бр .: G55-1036H

  Тип: столб

  Материјал: парафински восок

  Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација

  Функција: Осветлување

  Боја: бела

  Вкус: неароматен

  Гори Време: 8H

  Обработка: Машини

  Додатни информации

  Пакување: целофан или кутија за пакување

  Продуктивност: 60 тони

  Бренд: Litbright

  Транспорт: Океан, земја, воздух

  Место на потекло: Кина

  Набавка Способност: 3 х 20 'FCL

  Сертификат: CE ROHS BV МСС BSCI

  Апарати за домаќинство свеќа е бела боја, и без мирис. Оваа содржина е за вечера свеќи, може да имаат убаво време со палење свеќа. гори време е седум часа, и на пакувањето е 10pcs една кутија, 36 кутии на картон. За 20 стапки сад ќе треба 898 ctns. Нашиот квалитет е многу добар, добредојдовте во мојата фабрика.

  Основни детали

  • Тип: бело домашна употреба
  • Материјал: парафински восок, парафински восок
  • Тема: Relighting свеќа
  • Боја: бела
  • Облик: Стап
  • Рачен: Не
  • Употреба: Дома Декорација
  • Земја на потекло: Хебеј, Кина (континентална)
  • Името на брендот: Litbright
  • Број на моделот: бела свеќа
  • Име на производот: Бела домашна употреба свеќа
  • Употреба: домашна употреба
  • Побарувачката на потрошувачите: Користење на логото
  • Тежина: 15-100g
  • Пакување: Polybag
  • MOQ: 5000pcs
  • Бесплатен примерок: Достапен
  • Бренд: Litbright
  • Барање на клиентите: Големина

  Пакување и испорака

  Детали за пакување: polybag, целофан, или се смалуваат торба со картони или според клиенти барање
  Испорака Детална: во рамките на 30days по добивате вашата приложениот Oy оригиналниот L / C
  Пакување и испорака

  Пакување: занает хартија, да се смалуваат торба, целофан торба, пластична кеса со catons или во согласност со барањата на клиентите

   Пример: Ние може да обезбеди малку бесплатни примероци за вашата препорака, но товарни треба да се плати од страна на купувачите

  Примерок доведе време: 2-5days

  Време на испорака: во рок од 30 дена по добиете вашиот претплатата или оригинални L / C по видување

  нашите услуги

  Logo корисници: Прифатливи
  Промена на материјал: боја, форма, изградба: Прифатливи
  Општи инспекција за одредување на пред пакување 
  Трето инспекција партија: Прифатливи

  Контрола на квалитетот:
  Сите производи мора да одат througu пет проверки пред manufacturcing процес
  Revelant проверка материјал пред производство 
  целосна проверка по секој индивидуален процес finshed 
  целосна проверка по производството половина направено
  Sprots провери по производство спакувани пред превозот


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !