Бели свеќи од 10 грама на 100 грама - Кина Litbright свеќа (Shijiazhuang)
Litbright свеќа (Shijiazhuang) копродукции, ООД

Бели свеќи од 10 грама на 100 грама

Краток опис:

Основни информации Модел бр .: G22-0865B Тип: вотивни Материјал: парафински восок Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација Функција: Осветлување Боја: бела Вкус: неароматен Големина: 7 * 10 см гори Време: 8H обработка: Машини Долго горење Време: тежина од 10 грама на 100 грама Дополнителни информации Пакување: целофан смалуваат пакување продуктивност: 30 тони Бренд: Litbright Транспорт: Океан, земја, воздух, ТНТ UPS DHL земја на потекло: Кина Набавка Способност: 3 × 20 "...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации

  Модел бр .: G22-0865B

  Тип: вотивни

  Материјал: парафински восок

  Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација

  Функција: Осветлување

  Боја: бела

  Вкус: неароматен

  Големина: 7 * 10 см

  Гори Време: 8H

  Обработка: Машини

  Гори долго време: тежина од 10 грама на 100 грама

  Додатни информации

  Пакување: целофан смалуваат пакување

  Продуктивност: 30 тони

  Бренд: Litbright

  Транспорт: Океан, земја, воздух, ТНТ UPS DHL

  Место на потекло: Кина

  Набавка Способност: 3 х 20 'FCL

  Сертификат: CE МСС BV BSCI

  Белата домаќинство свеќи е топла продаде во земјите од Африка, оваа свеќа има подолго време на печење и безопасни за нашето здравје, постојат многу grammers да одговара на вашите барања. Нашата нормална пакување е shrinked и кутија стил, нашите суровина е со најдобар квалитет и нашата услуга е топло, ако имате било какви прашања, Ве молиме слободно да не контактирате со било кое време. добредојдени да ја посетите нашата фабрика и да преговараат.

  Основни детали

  • Тип: бела свеќа
  • Материјал: парафински восок
  • Тема: долго време горење
  • Боја: бела
  • Облик: Стап
  • Рачен: Да
  • Употреба: дневно
  • Земја на потекло: Хебеј, Кина (континентална)
  • Името на брендот: litbright или ОЕМ
  • Број на моделот: во картонска кутија
  • бела: апарати за домаќинство

  Пакување и испорака

  Детали за пакување: * 8pcs 65bags / картон или кутија, 6pcs * 25boxes / картон
  Испорака Детална: 20days

  спецификации

   

  бела свеќа 
  1. долго време горење 
  2. долг период на складирање 
  3. брзо delievery 
  4. добар квалитет 

   

  бела свеќа

  1.pure бела свеќа

  2.long гори време

  3.long период на складирање

  4.Weight 7g, 11g, 20g, 22g, 25g, 28g, 30g, 33g, 35g, 38g, 40г, 45г, 48g, 50g, 55g, 62g, 70g, итн

  5.Different пакување на располагање

  6.Capacity: 4 × 20 '/ ден

  сопствен бренд 7.Can употреба на купувачи

  Ние може да произведе свеќа според вашите спецификации

  Најчесто поставувани прашања

  Q1.Can ќе испрати примерок за нас?

  A1.Yes, ние може да се испрати еден примерок од далечински управувач Насловна декоративни LED свеќа, Роденден LED свеќи за слободни, но товарни собираат.

  Q2.Can ќе прифати мали цел?

  A2.Yes, ние може да го прифати судењето наредби, тоа е отпочнување на бизнис. Но, според различни производи цената може да биде повисока како нормални количини.

  Q3.Do ќе врши увид на производот? Како?

  A3.Yes, на секој чекор на производство и готови производи ќе се врши преглед од страна на КК пред превозот.

  Q4.What е вашиот мандат за исплата?

  A4.We може да понуди L / C, T / T, Western Union, пари Грам, итн

  Q5.What за вашиот капацитет за производство на фабрика?

  A5.10, 000pcs / set месечно. Но, тоа според различни производи, ние да се потрудиме за вашите барања.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !