Свеќи Израел хавдалах - Кина Литбрајт свеќа (shijiazhuang)
Литбрајт свеќа (shijiazhuang) копродукции, Ltd

Израел хавдала свеќи

Краток опис:

Основен информативен модел бр: YTBZ50H-1HP Тип: Глас за материјал: Восок од парафин Употреба: Погреб, празник, СПА, религија, свадба, забава, роденден, осветлување во домот, функција за украсување: боја на осветлување: повеќебоен вкус: обработка без мирис: мувла Време на горење: 1 час: Кутија и капакот на ПВЦ Дополнителни информации Пакување: ПВЦ кутија Продуктивност: 30 тони Бренд: Транспорт на светло светло: Океан, земја, воздух Местото на потекло: Кина Способност за снабдување: 3 × 20 ′ fcl Сертификат: BV BSCI MSDS ROHS еврејски свеќа вклучува и ...


 • FOB Цена: 0,5 - 9999 УСД / Парче
 • Мин. Количина на нарачка: 100 парче / парчиња
 • Способност за снабдување: 10000 парче / парчиња месечно
 • Пристаниште: Xingang,China
 • Услови на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Детали за производот

  Ознаки на производот

  Основни информации

  Број на модел: YTBZ50H-1HP

  Вид: глас

  Материјал: парафински восок

  Употреба: Погреб, празник, СПА, религија, свадба, забава, роденден, осветлување на домот, украс

  Функција: Осветлување

  Боја: повеќебоен

  Вкус: без мирис

  Обработка: мувла

  Време на горење: 1 час: Кутија и капак од ПВЦ

  Додатни информации

  Пакување: ПВЦ кутија

  Продуктивност: 30 тони

  Бренд: Литбрајт

  Превоз: Океан, копно, воздух

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 3 × 20 ′ fcl

  Сертификат: BV BSCI MSDS ROHS

  Еврејската свеќа вклучува бела свеќа од шабос, која ја нарековме стандардни свеќи, 36 долги свеќи, дополнителни свеќи, 72 посивни свеќи. 140 свеќи, 180 свеќи, мали свеќи од чанука, големи свеќи од чанука, жолти хавадали, повеќебојни свеќи од хавадала. Нашите амбалажи се пакување со полибајти, пакување кутии, амбалажи за смалување и PVC пакување, ние исто така може да го произведеме пакувањето според барањата на клиентите. 

   

  Брзи детали

  • Вид: еврејска свеќа
  • Материјал: парафински восок
  • Карактеристика: еврејска свеќа
  • Боја: повеќебоен
  • Облик: Држете се
  • Рачно изработено: Не
  • Користете: Верски активности
  • Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
  • Име на бренд: LITBRIGHT
  • Број на модел: еврејска свеќа
  • Големина: Барање на клиенти
  Информации за компанијата

  Фабриката за свеќи Литбрајт е основана во деведесеттите минатиот век. Како производител со фабрика во Кина, имаме над 10 години извоз на свеќи. Нашата фабричка површина е околу 48.000 квадратни метри и ние сме еден од најголемите производители на свеќи во Хебеј. Имаме над 800 квалификувани работници и 40 техничари. Нашиот производствен капацитет: 4 × 20 ′ контејнери / ден. Овие предмети се со добар квалитет и напредни дизајни, кои се многу популарни меѓу клиентите. Нашите производи се извезуваат во Америка, Европа, Африка и Австралија, итн повеќе од осумдесет земји.

  Нашите услуги

  1) Чиста боја 

  2) Долго време на горење 
  3) Долг период на чување 
  4) Различно пакување на располагање  
  5) Може да ја користи сопствената марка на клиентот.
  Ние можеме да ја произведеме свеќата според вашите спецификации.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Интернет разговор!