Парафински восок не рачно изработени домаќинство бели свеќи - Кина Litbright свеќа (Shijiazhuang)
Litbright свеќа (Shijiazhuang) копродукции, ООД

Парафински восок не рачно изработени домаќинство бели свеќи

Краток опис:

Основни информации Модел бр .: G75-1020H Тип: вотивни Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација Функција: Осветлување Боја: бела Вкус: неароматен Горење Време: 8H обработка: Машини Дијаметар: 2.1cm: Должина: 24 см Дополнителни информации пакување: кутија за пакување целофан продуктивност: 30 тони Бренд: Litbright Транспорт: Океан, земја, воздух Место на потекло: Кина Набавка Способност: 3 × 20 'FCL сертификат: Б.В. SGS МСС НЕГОВИТЕ Нашата еден материјал е 100% Paraf ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации

  Модел бр .: G75-1020H

  Тип: вотивни

  Употреба: Погреб, Холидеј, СПА, Религија, Свадба, партија, роденден, дома осветлување, декорација

  Функција: Осветлување

  Боја: бела

  Вкус: неароматен

  Гори Време: 8H

  Обработка: Машини

  Дијаметар: 2.1cm: Должина: 24 см

  Додатни информации

  Пакување: целофан кутија за пакување

  Продуктивност: 30 тони

  Бренд: Litbright

  Транспорт: Океан, земја, воздух

  Место на потекло: Кина

  Набавка Способност: 3 х 20 'FCL

  Сертификат: SGS BV МСС НЕГОВИТЕ

  Нашата еден материјал е 100% парафински восок другиот е 70% парафински восок и 30% дланка масло. На grammers се од 7g да 100g, дијаметарот се од 1.1cm да 2,5 цм. Ние имаме свои сертификати, како што SGS и МСС. занает хартија, да се смалуваат торба, целофан торба, пластична кеса со catons или во согласност со барањата на клиентите.

  Пакување и испорака

  Детали за пакување: polybag, целофан, или се смалуваат торба со картони или според клиенти барање
  Испорака Детална: во рамките на 30days по добивате вашата приложениот Oy оригиналниот L / C

   

  Основни детали

  • Тип: бело домашна употреба
  • Материјал: парафински восок, парафински восок
  • Тема: Relighting свеќа
  • Боја: бела
  • Облик: Стап
  • Рачен: Не
  • Употреба: Дома Декорација
  • Земја на потекло: Хебеј, Кина (континентална)
  • Името на брендот: Litbright
  • Број на моделот: бела свеќа
  • Име на производот: Бела домашна употреба свеќа
  • Употреба: домашна употреба
  • Побарувачката на потрошувачите: Користење на логото
  • Тежина: 15-100g
  • Пакување: Polybag
  • MOQ: 5000pcs
  • Бесплатен примерок: Достапен
  • Бренд: Litbright
  • Барање на клиентите: Големина
  • Пакување и испорака

    Пример: Ние може да обезбеди малку бесплатни примероци за вашата препорака, но товарни треба да се плати од страна на купувачите

   Примерок доведе време: 2-5days

   Време на испорака: во рок од 30 дена по добиете вашиот претплатата или оригинални L / C по видување

   нашите услуги

   Logo корисници: Прифатливи
   Промена на материјал: боја, форма, изградба: Прифатливи
   Општи инспекција за одредување на пред пакување 
   Трето инспекција партија: Прифатливи

   Контрола на квалитетот:
   Сите производи мора да одат througu пет проверки пред manufacturcing процес
   Revelant проверка материјал пред производство 
   целосна проверка по секој индивидуален процес finshed 
   целосна проверка по производството половина направено
   Sprots провери по производство спакувани пред превозот.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !