Комплет за светилки за осветлување на Слоновата коска што се движат на фитил - Кина Литбрајт свеќа (вкус)
Литбрајт свеќа (shijiazhuang) копродукции, Ltd

Комплет за светилки за осветлување на Слоновата Коска што се движат на фитил

Краток опис:

Основен информативен модел бр.: LZ-Y80131823-YBP Тип: LED свеќа Материјал: Парафински восок Употреба: Погреб, празник, СПА, религија, свадба, забава, роденден, осветлување на домот, функција за украсување: боја на осветлување: повеќебоен вкус: без мирис Големина: 8 * 20см Време на горење: 4H Обработка: Тајмер за мувла Функција: Далечинска функција Дополнителни информации Пакување: бела кутија PVC кутија за пакување Продуктивност: 30 тони Бренд: Транспорт на светло: Океан, земја, воздух Место на потекло: Кина Способност за снабдување: 3 × 20 ′ fcl Сертификат ...


 • FOB Цена: 0,5 - 9999 УСД / Парче
 • Мин. Количина на нарачка: 100 парче / парчиња
 • Способност за снабдување: 10000 парче / парчиња месечно
 • Пристаниште: Xingang,China
 • Услови на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Детали за производот

  Ознаки на производот

  Основни информации

  Број на модел: LZ-Y80131823-YBP

  Тип: LED свеќа

  Материјал: парафински восок

  Употреба: Погреб, празник, СПА, религија, свадба, забава, роденден, осветлување на домот, украс

  Функција: Осветлување

  Боја: повеќебоен

  Вкус: без мирис

  Големина: 8 * 20см

  Време на горење: 4 часа

  Обработка: мувла

  Функција на тајмер: Далечинска функција

  Додатни информации

  Пакување: бела кутија PVC кутија за пакување

  Продуктивност: 30 тони

  Бренд: Литбрајт

  Превоз: Океан, копно, воздух

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 3 × 20 ′ fcl

  Сертификат: BV CE MSDS BSCI

  Уживајте во топлиот сјај на светлината на свеќа во комбинација со смирувачкиот звук на вода што гугате. Секоја фонтана на свеќи Aqua Flame без мирис е изработена од вистински восок, LED светла и се одликува со висококвалитетна чешма за вода со заштита од суво течење. Фитил танцува од десно кон лево пламенот е жолта боја. Нашата свеќа е со добар квалитет и разумна цена. Добредојдовте во нашата фабрика за посета и преговори.

  Брзи детали

  • Тип: LED свеќа
  • Материјал: парафински восок
  • Карактеристика: Промена на бојата
  • Боја: повеќебоен
  • Облик: Цвет
  • Рачно изработено: Да
  • Користете: Свадби
  • Место на потекло: Хебеј, Кина (копно)
  • Име на бренд: сијалица
  • Број на модел: LZY007
  • боја: промена

  Пакување и испорака

  Детали за пакување: 2 парчиња / бела кутија или кутија во боја
  Детали за испорака: во рок од 40 дена по приемот на депозит
   

  име на производ: 2 парчиња менување на бојата безжичен далечински управувач на свеќи (сет од 2 свеќи) / функција на тајмер

  големина: 7,5cmx7,5cm;

  материјали: WAX + ABS

  1>. Вклучување / исклучување на дното на свеќата

  2> .свеќата има два режима на светло: флејкер и стабилен кога ќе го притиснете копчето „режим“

  3> .свеќата автоматски ќе ја смени бојата кога ќе го притисне „повеќебојот“

  4>. Тајмер од 4 или 8 часа, свеќите автоматски ќе се исклучат по изминатото време

  5.> Кога ќе притиснете на секое копче во боја, тоа може да промени вкупно 12 бои.

  користете 3-AAA батерии (не се вклучени); со 1 парче жолто предводено 12000мкд, PUT1-CR2025 во далечинскиот управувач.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Интернет разговор!